Rýma při kojení

Při běžném onemocnění jako je akutní rýma, viróza, chřipka nebo angína nemusíte přerušovat kojení. Miminko jste kojila v inkubační době, takže s viry již do styku přišlo. Navíc informace o tom, jaké bakterie a viry se nacházejí v ústech dítěte, se při kojení dostanou až k mléčné žláze. Ta na základě získané informace vytvoří protilátky přímo do mateřského mléka, a tak chrání dítě před některými nemocemi.

Jak předcházet rýmě při kojení

Praktikujte pravidelnou nosní hygienou. Pravidelné oplachy nosní sliznice zvlhčují nos, vyplavují nečistoty a udržují nos v dobré kondici, který vás lépe ochrání před nemocemi a alergiemi. 
Dbejte na pravidelnou hygienu rukou. Viry jsou na klikách od dveří, nákupních košících a jinde, pravidelné mytí rukou je základem zdraví vašeho i vašeho dítěte.
Vyhýbejte se kontaktu s nemocným. První dva dny je pacient nejvíc infekční, omezte proto návštěvy nemocného.
Vyhýbejte se místům s vyšší koncentrací lidí, kde hrozí riziko infekce.
Posilujte svoji imunitu. Snažte se jít stravu bohatou na vitamíny, zejména pak vitamínem C.
Více spěte a odpočívejte. Spánek napomáhá regeneraci organismu.
Sportujte a choďte na čerstvý vzduch, otužujte se.

Jak se léčit s rýmou při kojení

V těhotenství se nedoporučuje používat přípravky obsahující léčivou látku, jelikož ta se vstřebává sliznicí do krve a dále pak do mateřského mléka. Vhodným řešením jsou solné roztoky. Přímo neléčí, ale výrazně vám pomohou od pocitu ucpaného nosu a rýmy. Jsou zcela přírodní a šetrné, mohou se používat dlouhodobě.
Vyzkoušejte například izotonický solný roztok NasoDrill, který zvlhčuje nosní sliznici, a díky síře, kterou obsahuje, působí antibakteriálně a pomáhá snižovat známky lokálního zánětu. Speciálně upravený aplikátor pasuje i na malý dětský nosík. NasoDrill je vhodný pro kojence již od narození.